Yaşam

6 saat ifade veren Engin ve Dilan Polat ise suçlamaları reddederek sadece iş yaptıklarını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekiplerince gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal Adliyesi’ne sevk edildi. Dün gece 6 saat ifade veren çiftin, haklarındaki iddiaları reddettiği öğrenildi.

Engin Polat ve Dilan Polat ‘nin sorgusu dün akşam saat 15.45’te tamamlandı. Yaklaşık 6 saat süren sorguda, Dilan Polat

SAVCI’NIN AÇIKLAMASI BAŞLADI

Sorgulanmak üzere Terör ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’na sevk edildi. Dilan Polat ‘nin savcılıktaki ifadesi başladı. Üç Cumhuriyet Savcısının ifadeleri alınıyor.

200 MİLYON LİRA PARA GİRİŞİ TESPİT EDİLDİ

1 Kasım’da İstanbul merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda aralarında Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında şirketlerinde yapılan aramalarda dijital cihazları ve kitapları ele geçirilen, aralarında Polat Çiçi’nin de bulunduğu şüpheliler hakkında Mali Hataları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından ön soruşturma raporu hazırlandı. Milyonlarca liralık giriş olduğu belirlendi.

PARA AKLAMAYA ÇALIŞIRKEN BAĞLANMIŞTI

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında aktarıldığının belirlenmesi ve son aşamada Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul adlı şirkette toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç satın alınmasının ardından ekipler, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, şüphelilerin kimliklerini tespit ederek, şüphelilerin kimliklerini belirledi. İstanbul, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da toplam 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalar Şube Müdürlüğü ekipleri, Dilan ve Engin Polat’a ait bir medikal firmasının Ankara’da başka bir firmaya isim hakkı verdiğini, 1 milyon 800 bin lira paranın ele geçirildiğini belirledi. Bu şirketin hesapları ortakların şahsi hesaplarına aktarılmaya çalışıldı. Ekipler parayı bloke ederek 4 şüpheliyi gözaltına alırken, genişleyen soruşturmada aranan 3 kişi daha yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu