İş

Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlar Ekibine 2 Kıdemli Görevlendirme

Abdi İbrahim’de Uluslararası Pazarlar ekibine üst düzey 2 atama yapıldı. Barış Güven, Orta Doğu, Kuzey Afrika (MENA) ve Körfez Ülkeleri (GCC) Bölge Müdürlüğüne, Cemal Battal ise Balkanlar ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Bölge Müdürlüğüne atandı.

22 yıldır Türk ilaç sektörünün kesintisiz başkanlığını yapan Abdi İbrahim, dış pazarlarda büyüme vizyonu doğrultusunda 2 üst düzey yöneticiyi atadı. 20 yıla yakın uluslararası birçok şirkette üst düzey görevlerde bulunan ve son olarak Abdi İbrahim’de Cezayir Genel Müdürü olarak görev yapan Barış İnanç, Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) ve Körfez Ülkeleri (GCC) Bölge Müdürü olarak atandı. Sağlık sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Cemal Battal, Balkan ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölge Müdürü olarak atandı.

  

Barış İtimat, Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) ve Körfez Ülkeleri (GCC) Bölge Direktörü

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Barış İtimat, aynı alanda yüksek lisansını İngiltere’de London Metropolitan University’de tamamladı. Kariyerine Bayer’de Satış Temsilcisi olarak başlayan İnanç, daha sonra aynı firmada Marka Müdürü olarak çalıştı. Sanovel, Novartis, Reckitt Benckiser ve Sandoz gibi uluslararası markaların pazarlama ve satış birimlerinde üst düzey yönetici olarak görev yapan Güven, son olarak Abdi İbrahim’de Cezayir Genel Müdür vekili olarak görev yaptı.

 

Cemal Battal, Balkan ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölge Direktörü

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Cemal Battal, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde işletme alanında tamamladı. Kariyerine 1996 yılında Philip Morris’te başlayan Battal, 2002 yılında MSD bünyesinde iş zekası analisti olarak sağlık departmanına girdi. Johnson & Johnson ve Teva gibi önde gelen firmalarda stratejik planlama, satış, pazarlama ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yönetici olarak görev yapan Cemal Battal, son olarak Wiserlife’ın CEO’su oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu