Haber

Başka bir şehirde yürürlüğe girecek! 65’in Üzerinde Ücretsiz Taşıma Sonu

Burdur’da geçtiğimiz günlerde karara bağlanan ve 65 yaş üstü vatandaşların minibüslere ücretsiz binmesini engelleyen uygulama bir başka ilde gündeme geldi.

Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, 15 Ekim 2023 tarihinden itibaren 65 yaş üstü vatandaşların minibüslerde ücretsiz ulaşımına son verileceğini duyurdu.

Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, Türkiye Şoförler ve Otobüsçüler Federasyonu ve Tüm Özel İdarenin katılımıyla 65 yaş ve üstü yolcuların ücretsiz ulaşımına yönelik 15 Ekim itibarıyla düzenleme kararı alındığını söyledi. Türkiye Halk Otobüsleri Birliği.

Başkan Öztürk, alınan karar çerçevesinde otobüslerde ücretsiz olarak taşınan 65 yaş üstü vatandaşların artık ücretsiz ulaşım kullanamayacaklarını belirtti. “15 Ekim 2023 tarihinden sonra bu vatandaşlarımıza ücretsiz binişe son veriyoruz. Şehit yakınları, gaziler, polisler, engelliler ve basın mensupları hariç 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti sona erecek.söz konusu.

Başkan Öztürk, kararla bağlantılı olarak devletin 65 yaş üstü vatandaşlar için verdiği 1.700 TL’lik maddi desteğin yeterli olmadığını gösterdi.

Burdur’da daha önce toplu ulaşım hizmeti veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yaptığı yazılı açıklamada ücretsiz biniş kartlarına son verme kararı aldıklarını duyurdu.

koprukoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu