Haber

Başkan Kepenek; “Cumhuriyetimiz ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, tebrik mesajında ​​şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesinin büyük zaferi sonucunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, Türk milletinin karakterine ve örf ve adetlerine en uygun yönetim, Cumhuriyet yönetimidir’ ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve beraberlik içinde azim, fedakarlık ve büyük kahramanlıkla verdiği varoluş mücadelesinin ölümsüzleşmesidir. .

Ulusumuz; Genç, yaşlı, kadın-erkek bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, zor koşullar ve yoksulluk koşullarında Türk milletinin iradesinin asla prangaya vurulmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. . Sevgili bir nesil; Büyük emekler sonucunda kurulan ve bizlere armağan edilen, binlerce yıllık devlet geleneğimizle harmanlanan Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gururunu, memnuniyetini ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceğe büyük umutla bakıyor, tarihimizden aldığımız güçle emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en değerli görev; Bize özgürce yaşayabileceğimiz, her köşesi ezanımız ve bayrağımızla süslenmiş bir vatan bırakan kahramanlarımızın aziz anılarına sahip çıkmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz’ düsturunu benimseyerek milletini, özgürlüğünü seven, vatanına bağlı gençlerin yetiştirilmesine vesile olmaktır. Milli ve manevi değerleri.

Bu kıymetli ve anlamlı günde, milletimizin sonsuza kadar bağımsız yaşaması için başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu