Haber

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yurt dışı kampını değerlendirdi

– Beşiktaş Teknik Müdürü Şenol Güneş yurt dışı kampını değerlendirdi

Beşiktaş Teknik Menajeri Şenol Güneş:

“Hücum ve orta saha için oyuncu almamız gerekiyor”

“Umarım Tiran maçını zorlanmadan kazanırız”

SALZBURG – Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, siyah beyazlıların yurt dışı kampını değerlendirdi. Güneş, “Hücum ve orta saha için oyuncu almamız gerekiyor. Güneş, UEFA Konferans Ligi 2. Eleme Tipi ilk maçında oynayacakları Tiran maçıyla ilgili olarak “İnşallah Tiran karşılaşmasını zorlanmadan kazanırız” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarını Almanya’nın Grassau kentinde oynadığı Strasbourg deplasmanında 2-1 kazandığı hazırlık maçıyla noktaladı. Mücadelenin ardından yurt dışı kampının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, İstanbul’da başladıkları yeni dönem hazırlıklarının genel olarak yeterli olduğunu belirterek, “1 Temmuz’da kendi tesislerimizde başlattığımız kamp süreci burada devam etti. Bugün itibariyle 21 gün oldu. Genel olarak ilk günden bu yana çalışmalar iyi gidiyor. Şu an bir sorumuz yok ama ligimiz devam ediyor. Dönem başındayız. İlk resmi maçımızı Temmuz’da oynayacağız.” 27.Önce hazırlanacağız.İçinde maç yapmakla birlikte 6-8 haftalık bir hazırlık süreci ile devam edeceğiz ama bugün itibariyle grup oyununda defans ve hücumda blok uyumunda uygunuz.Top kayıplarımızda sıkıntı yaşıyoruz.Gereksiz top kayıplarımız var.Geniş alan kullandığımızda rahatız.Harekette zenginleşeceğiz.Eldeki oyuncularla ne yapacağımızı gördük.Onları da kabul etmeliyiz, onları da yıpratmadan oynamalıyız. Zaman zaman 60 dakika, zaman zaman 45 dakika oynamaya çalıştık. 90 dakikayı vereceğimiz süreyi gösterecek. Bu dalgalanmalara hazır olmak, kendi içimizde alternatif oyuncular üretmek, yetmediğimiz zaman zaten düşündüğümüz oyuncularla yolumuza devam etmek istiyoruz. Hem kamp imkanları hem de oyuncu durumları, disiplinli bir şevk ve heyecanla, sıkıcı durumların olmadığı, sorunsuz bir kamp dönemi geçirdik. Özellikle Türkiye’nin çok sıcak olduğu dönemde o gün maçı bir gün hariç saat 3’te oynadık ve maç sorunsuz geçti. Muhtemelen daha sıcak yaz aylarında oynayacağız. Hepsini gördük. Çalışma ortamı uygundu. Oyuncuların niyeti iyiydi, memnunum ama izin verdikten sonra yarın yeniden başlayacağız. Orası daha değerli, bu sadece hazırlık dönemiydi” dedi.

“Oyuncularımı seviyorum ve hepsini maç takımına yazmak istiyorum”

Oyuncuların başladıkları ilk çalışma dönemine göre iyi durumda olduklarını vurgulayan Güneş, “Oyuncularımın hepsini çok seviyorum ve hepsini 27’sinde maç ekibine yazmak istiyorum. Golümüz yok, at yarışı yapmıyoruz. Şu anda oyuncuların durumu döneme hazır değil ama bunu söylediğimizde kadronun hazır olmadığını söylemek yanlış olur. Bugünkü duruma göre dönem başındaki çalışmalarda çok zorlandılar. Örneğin; bu hafta bizde böyle bir şey olmadı.

“Umarım Tiran maçını zorlanmadan kazanırız”

UEFA Konferans Ligi 2. Eleme Tipi ilk maçında Arnavut grup Tiran ile oynayacakları maçı değerlendiren Şenol Güneş, “İki rakibimiz vardı. Dinamo Batum ve Tiran kadrosu. Tiran dinamik bir takım. Orada da kendi durumumuzu göreceğiz.

“Ghezzal’ın dinlenmesinin faydalı olacağını düşündük”

Antrenmanda sakatlanan ve Strasbourg maçında forma giymeyen Şenol Güneş, ciddi bir sakatlık yaşamadığını belirterek, “Dün idmana başladığında tendonunda hafif bir ağrı hissetti. Sonra ayrıl dedik. 3 günlük dönüş olacak. Rachid’in yeteneklerinden, oyunculuk kalitesinden bahsetmeyeceğiz. Ajdin Hasic ve Montero hakkında konuşan Güneş, “Hasic’in de hastalığı vardı. Bir zayıflığı vardı. Onu da hiç kullanmadık. Kerem ve Montero vardı.

“Hücum ve orta saha için oyuncu almamız gerekiyor”

Beşiktaş’ın transfer görüşmeleri için İstanbul’a getirdiği Lyanco Vojnovic’in çok istemelerine rağmen özel bir durumu olduğunu aktaran Şenol Güneş, hücum ve orta sahaya oyuncu almaları gerektiğini belirterek, “Aldığım haberlere göre Amartey ve Onana’da rastgele bir sorun yok ama transfer olacağımız bir gerçek. Yönetim elinden geleni yapıyor. Yönetim elinden gelenin en iyisini yapıyor. Ekonomimize, grubumuza uyum sağlayacak oyuncularla yarışacağız ve onlarla rekabet edeceğiz.” burayı isteyen oyuncular şimdi 2 tane olduğunu duydum lyanco’nun özel bir durumu olmalı çok istesek de yine görüşüyorlardı ne yaptılar bilmiyorum son durum bana gelen haber onlara rağmen yetmiyoruz hücuma ve orta sahaya oyuncu almamız lazım sadece 1 maç oynamayacağız konferans ligine başlayacağız büyük lige başlayacağız kupa maçlarına da başlayacağız. Türk oyuncunun durumuna da bakacağız. Afrika’dan aldığımız oyuncuları daha çok düşüneceğiz. Bazen burada farklı görüşler olacak ama sonunda en iyisi olacak. Elimizdeki oyuncular bizi tanıyor” dedi.

“Hücum orta sahasında yer alan ve gol atabilen oyuncu takımı zenginleştirir”

Şenol Güneş, “Hangi mevkilere kaç oyuncu alınacak” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ne kadar çok o kadar çok. O yüzden elimizdeki oyuncu sayısını ve gelecek oyuncu sayısını değerlendireceğiz. Bazı pozisyonlarda iyiyiz. İleride sıkıntımız var. Cenk’in gelişine bağlı. Aboubakar ve Muleka var. Aboubakar ve Muleka var. Hücum orta saha da, kaleye gidecek oyuncu da takımı zenginleştirir. Maratonda başarılı olmak için buna ihtiyacımız var. Her zaman söyledim. Ben dahil çalışan tüm işçi ve oyuncular dahil.” .Özveri yapacak,her anın her dakikasına değer verecek.O ruh bizde olmazsa başarılı olamayız.Bu bizim ilk silahımız olacak.Beşiktaş’ın hem inancı hem de gücü var.Bunu yapacak bir camia var.Bunu yaparken transferden dolayı yıkalım,kızgınım diyerek bunu yapamayız.”

“Genç futbolcular servetimiz oldu”

Genç futbolcuları değerlendiren Şenol Güneş, genç futbolcuların kendileri için büyük bir zenginlik olduğunun altını çizerek, “Demir Ege iyi bir oyuncu. Berkay ve Semih de genç takımdan oynadılar. Bizim için büyük bir zenginlik oldular çünkü Türk oyuncu sayısı artıyor. Necip çok iyi oynadı. İster istemez pozisyona yükledik. Şimdi Emrecan ve Umut var. Onur var. Kalecilerimiz Türk, onlarda sorun yok. Düşünmeyen, kendini geliştirmeyen futbolcular varsa. , gitmek isterlerse gidebilirler. Biz oyuncu istediğimizde 1 milyondan aşağı söylemiyorlar. Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen oyuncuları daha iyi hissediyorlar ama gidersek bize daha az para verecekler. Alırsak daha çok para veririz. Bu maddenin doğasına aykırı. Biz sayıyı artırırken mümkün olduğunca yarışa girecek Türk oyuncu sayısını da artıracağız. Önce kendi oyuncularımızla yapacağız” diye konuştu.

“Kadromuzu en iyi formda 16-18 oyuncuya çıkarırsak güzel olur”

Muleka’nın kamp performansının sorulması üzerine Şenol Güneş, “Muleka veya başka bir oyuncu hepsi bizim oyuncumuz. Bu oyuncu çok oynamıyor veya az oynuyor. O düzgün oynarsa biz de düzgün oynarız, transfer böyle bir şeyken rastgele bir gelişme olur. Şu an iyi çalıştığı için mutluyum. Daha yeterli olmalı. Daha yeterli olmalı. Olmazsa grubun şampiyon olması için eksik gördüğümüz şeyleri değerlendireceğiz.” 16-18 kişilik takımımızı aynı oyuncularla en formda yapsak ne güzel olur. Takımımızı gençlerden 20-25 yapsak ne güzel olur o zaman maraton daha kolay olur yoksa çaresizlik olur. Oyuncu için de umutsuzluk olacak. Burada kalıyor ama kalmak istemiyor. Git, sen gidince yerine ben oyuncu alırım. Onlar için her zaman bir bedel vardır. Ekonomik yönü kamuoyunda çokça konuşuluyor. Neden almıyorlar, neden almıyorlar.”

“Onana ve Amartey kampta olsaydı daha uygun olurdu”

Şenol Güneş’e Afrikalı oyuncu sayısının fazlalığı sorulduğunda, “Türk oyuncular var. Afrikalı olmayan oyuncuları da alarak tamamlamak istiyoruz. Lyanco’da ısrar etmemizin nedeni buydu. Lyanco, Amartey ve Onana’dan biri olsaydı daha uygun olurdu ama o kadar çok gelişme var ki bazen anlık karar veriyorsunuz. Onana ve Amartey o kampta olsa daha iyi olur. Gitmek isteyen Türk oyuncular var.” Bunları değerlendireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu