Ekonomi

EKK toplantısında gıda arz güvenliği görüşüldü

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki toplantının akabinde açıklama yapıldı. Açıklamada, son periyottaki yurt dışı ve yurt içi gelişmeler ekseninde, Türkiye iktisadına ait mevcut görünüm ve beklentilerin ele alındığı toplantıda, bütçeye ait değerlendirmelerin de yapıldığı aktarıldı.

Kamu maliyesi tarafında önümüzdeki periyoda yönelik öngörülerin toplantıda tartışıldığı söz edilen açıklamada, besin arz güvenliğine yönelik mevcut durumun görüşüldüğü, bu kapsamda yapılan çalışmalar ve projeler üzerinde durulduğu belirtildi.

Toplantıda, tarım konusunda milletlerarası alanda geliştirilebilecek işbirliği imkanlarının da ele alındığı kaydedilen açıklamada, daha evvelki toplantılarda alınan kararların ilerleme durumlarının gözden geçirildiği ve atılması gereken ilave adımlara ait görüşlerin değerlendirildiği söz edildi.

Toplantıya, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel, Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu