Haber

Elif, 3 yıldır süren sara nöbetlerinden ameliyatla kurtuldu.

IĞDIR’da yaşayan dirençli epilepsi hastası Elif Celayir (20), Bursa Şehir Hastanesi’nde 3 saat süren ameliyatın ardından 3 yıldır süren epilepsi nöbetlerinden kurtuldu. Celayir’in ameliyatını gerçekleştiren beyin cerrahı Prof. Dr. Mehmet Ali Ekici, hastanın ameliyat sonrası durumunun çok iyi olduğunu ve önümüzdeki süreçte nöroloji ekibi tarafından takibe alınacağını belirtti.

Iğdır’da yaşayan Elif Celayir, yaklaşık 3 yıl önce rahatsızlanarak ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Genç kıza dirençli epilepsi teşhisi konuldu. İlaç tedavisine rağmen nöbet geçirmeye devam eden Celayir’in ailesi, kızlarının kesin tedavisi için cerrahi müdahale seçeneğini araştırmaya başladı. Ailesiyle birlikte İstanbul ve Ankara’da birçok hastaneye başvuran Celayir, tedavisi için Bursa Şehir Hastanesi’ne geldi. Burada yapılan tetkikler ve tetkikler sonucunda ameliyat kararı verildi. Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Ali Ekici tarafından gerçekleştirilen 3 saatlik operasyonla Elif Celayir hastalıktan kurtuldu.

‘AMELİYAT İÇİN SADECE BİR AMELİYAT EKİBİ YETERLİ DEĞİLDİR’Prof. Ekici, “Hastamız bize geldiğinde epilepsi ameliyatı olmak zorundaydı. Bu tip hastaların tedaviye ulaşmasının meşakkatli olduğunu biliyoruz. Sadece cerrahi bir grup olması değil, ciddi bir tedavi gerektiren bir konu. nöroloji temeli çok önemli.Hastaların cerrahi kararı epilepsi kurulundan geliyor.Nöroloji, nöropsikiyatri, radyoloji, nükleer tıp ve “Nöroşirürjinin ortada olduğu yerde multidisipliner işbirliğine ihtiyaç var. Burada güçlü bir nöroloji ekibimiz var. Hastanın durumunu nöroloji ile görüştük, ameliyatı kısa sürede başarıyla gerçekleştirdik ve epilepsi odağını kaldırdık.”

Hastanın ameliyat sonrası durumunun çok iyi olduğunu belirten Prof. Dr. Ekici, ilerleyen süreçte nöroloji grubu tarafından takibe alınacağını belirtti.

besniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu