Teknoloji

Elon Musk, Master Plan 3 projesinin son adımını atıyor!

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi, pazar alanını genişletmek için Meksika’da mağaza açmaya hazırlanıyor. Tesla’nın lideri Salı günü otomobil şirketinin Meksika’nın Monterrey kentinde bir mağaza açacağını doğruladı.

TESLA GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ SU KULLANACAK

Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador, Tesla’nın geri dönüştürülmüş su kullanmayı kabul ettiğini ve böylece kuzey Meksika’daki önemli bir çevre sorununu ele aldığını belirtti. López Obrador, Tesla’nın çarşamba günü öğleden sonra düzenleyeceği yatırımcı günü etkinliğinde kurulacak olan yeni fabrika için detaylı açıklamaların yapılacağını söyledi.

ANA PLAN 3

1 Mart’ta Gigafactory Texas’ta düzenlenecek etkinliğe Elon Musk’ın da katılacağı söyleniyor. Bu etkinlikte Elon Musk, Master Plan 3 olarak belirttiği üç ana planı vurgulayarak açıklamalarda bulunacak.

Master Plan 3 projesine göre

Birinci “Ana plân”Tesla, uygun fiyatlı aile arabaları da dahil olmak üzere elektrikli araçları piyasaya sürmeyi amaçlıyordu.

“İkinci Ana Plan”2016 yılında piyasaya sürülen, elektrik üretimi ve depolama satışına odaklanan bir plandı. Ayrıca kamyon ve otobüslerin otonom sürüş teknolojileriyle donatılacağı belirtildi.

“Üçüncü Ana Plan” Robotaxis ve yeni nesil platform olarak adlandırılıyor. Musk, katılacağı etkinlikte üçüncü ana plana ilişkin detaylı bilgileri açıklayacak.

Tesla firmasının birçok yerde araçların yerleştirildiği fabrikaları var ve burada Panasonic ile ortak bir proje var. Ayrıca şirketin Berlin ve Şanghay yakınlarında fabrikaları bulunuyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu