Yaşam

Gülten Kaya’nın “Ahmet Türküsü” filmine tepkisi: Kariyerlerini çöküntü içinde kurmaya çalışan kurnaz tüccarlar

geç sanatçı Ahmet Kaya‘in eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart’ta vizyona gireceği açıklanan ‘Ahmet’in Şarkısı’ filmiyle ilgili sessizliğini bozdu. Filmin vizyona girmemesi için hukuki süreç başlattıklarını açıklayan Kaya, şunları söyledi: ” Ahmet Kaya“Kısa ömrünün ağır ve hüzünlü öyküsünü barbarca araçsallaştıranlar, çöken kariyerlerini Ahmet Kaya adı üzerinden yeniden inşa etmeye çalışan kurnaz tüccarlardır.”

“FİLMİN YAYINLANMAMASI İÇİN YASAL İŞLEMLERİ BAŞLATTIK”

“SEVGİLLERİNE KARŞI SAYGILILIK”

Gülten Kaya, açıklamasında, “24 yıl önce aramızdan ayrılan ve iradesini temsil ettiğimiz sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddia edilen bu ticari projeye hiçbir zaman destek vermediğimizi kamuoyunun dikkatine sunmak isteriz. ‘film’ adını vermekten utandığımız, sanatçının kendisine ve tüm hayranlarına saygısızlık olarak gördüğümüz bir olay.” Sanatçının sesini veya herhangi bir eserini içermeyen veya hayatı hakkında kesin bir bilgi sağlayamayan bu ‘kurgusal’ aldatmacaya karşı hayranlarını dikkatli olmaları konusunda uyarmak isteriz. “Ahmet Kaya’yı zorla vahşi bir piyasa çarkına ve ‘biyografik film’ çılgınlığına dahil etmek isteyen, onun fikirlerinden, duygularından, eserlerinden, sevgililerinden, ailesinden, çocuklarından ve ideallerinden uzaklaşan bu kişileri tanıyın” dedi.

“BU TİCARİ SÖMÜRÜCÜ ARAÇLARINI PRESTİJLEŞTİRMEYİN”

Kaya şöyle devam etti: “Sevgili Ahmet Kaya sevenler ve dinleyenler, ‘Ahmet Kaya Filmi’ diye sizlere tanıtılan bu ticari istismar araçlarına itibar etmeyin. Ahmet Kaya’nın kısa hayatının ağır ve dokunaklı hikâyesini barbarca araçsallaştıranlar, kurnaz tüccarlardır. Çöken mesleklerini Ahmet Kaya adıyla yeniden inşa etmeye çalışıyorlar.” Gerçek ve temel acılardan uzak, arama motorlarından elde edilen bir parça yanlış bilgiden senaryolar üretecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarlar ve meslekleri modası geçmişken, bir hayatı algılamak için. Bütünüyle ve bunu izleyiciye o şekilde aktarırsak, gerçek bir Ahmet Kaya sineması mutlaka yapılacak ve o haber sona erecek. “Bunu yine sizlerle ilk paylaşan biz olacağız” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu