Haber

HAK-İŞ’liler Taksim’de 1 Mayıs açıklaması yaptı

HAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) üyeleri, Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koyduktan sonra basın açıklaması yaptı.

Hak Elemanları Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı’na geldi. Üyeler meydandaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu. Ardından Öz Taşıma İş Sendikası Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ adına basın açıklaması yaptı.

Öz Taşıma İş Sendikası Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Ali Kayabaşı, “HAK-İŞ olarak 1 Mayıs Dünya Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Günü’ndeyiz. 1 Mayıs Türk işçi hareketi için çok önemli bir gün. Örgütlü işgücü için 1 Mayıs coşkusuyla Kutlamalara hazırlanırken Hatay ve Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle bu yıl maalesef yine 1 Mayıs coşkusunu geride bırakacağız. dayanışma ve 1 Mayıs’ı Kahramanmaraş merkezde kutlamak için.İnsan onuruna yakışır iş, çalışma koşulları ve fiyatlar talep ediyoruz.İşçilerin enflasyona karşı korunmasını istiyoruz.İşsizlik, yoksulluk ve kayıt dışılığın son bulmasını istiyoruz.İş kazaları istiyoruz. ve meslek hastalıklarının önlenmesi İnsan ve işçiyi ön planda tutmak ekonomi Siyaset istiyoruz. Daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük, daha fazla adalet, daha fazla sosyal koruma ve daha güçlü Türkiye taleplerimizi bir kez daha haykırıyoruz. Tüm sendikasız emekçileri HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızla birlikte örgütlenmeye ve haklarımız için birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.”

Konfederasyonun 1 Mayıs Bildirgesi, HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa İluk ve beraberindeki 6 kişi tarafından okundu.

– Karakoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu