Haber

Hatay’da meydana gelen depremde hasar tespit çalışmaları devam ederken; 6 ev mühürlendi

HATAY’da dün akşam saatlerinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilçede şu ana kadar tehlike oluşturan 6 evin boşaltılarak mühürlendiğini söyledi.

Kentte dün saat 21.13 sıralarında meydana gelen depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor. 11.67 kilometre derinlikte meydana gelen deprem nedeniyle Kırıkhan’da çok sayıda ev hasar gördü. Hasar gören konutlar belediye ekiplerince boşaltılarak mühürlendi. Kırıkhan ilçesine bağlı Özyörük Mahallesi’nde incelemelerin sürdürüldüğü 6 evin boşaltıldığı ve mühürlendiği bildirildi. İlçede sarsıntı nedeniyle büyük panik yaşandığını söyleyen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Kısa süreli bir deprem oldu. Allah göstermesin, süre biraz daha uzatılsaydı gördüğümüz binaların neredeyse hiçbiri yıkılmazdı. Kullanılmayacak durumdaki binalarımızda hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor.Önümüzdeki süreçte inşallah daha önemli tedbirler alacağız. Dün gece meydana gelen depremden sonra 20’den fazla bildirim aldık. 6 evi gece mühürledik. Bugünden de raporlar var, bölgede çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Geceyi sokakta geçirdik’ Mahalle sakini Fatma Deveci, korktukları için sokakta yattıklarını söyledi. Mahalle halkından Elif Şahin, “Eşim de ben de rahatsızız. Çok korktuk, her şey zarar gördü” dedi. Mustafa Şahin, “Depremden dolayı çatlaklar oluştu. Evin girişindeki istinat duvarı yıkılmak üzere” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu