Haber

HATSU’da gündem elektrik faturası

HATAY (İGFA) – Hukuk, İçişleri ve Altyapı kuruluna havale edilen, “HATSU Atık Suların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği”nde değişiklik yapılması konusundaki kurul raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Plan ve Bütçe kuruluna havale edilen, 2023 Yılına İlişkin Performans Programı, 2023 Yılı Gelir Ve Sarfiyat Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi ve 2022 Mali Yılı Bütçesine Ek Ödenek eklenmesi ile ilgili komite raporları da oy birliğiyle kabul edildi.

Hukuk ve İçişleri komitesine havale edilen, “HATSU Taşınır Taşınmaz Kaynak Ve Hakların Değerlendirilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliği”nde değişiklik yapılması tarafındaki kurul raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Tarife ve Plan ve Bütçe kuruluna havale edilen, mali yılı fiyat tarifelerinin görüşüldüğü sırada Altınözü Belediye Lideri Rıfat Sarı ile Kırıkhan Belediye Lideri Ayhan Yavuz’un HATSU’yu işçi alımı, tasarruf üzerinden olan tenkitlerine HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat karşılık verdi.

HATSU’nun tasarruflar noktasında çok önemli adımlar atıldığını vurgulayan Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, tasarruf siyasetinden da hiçbir vakit geri durmayacaklarını, lakin maliyet artışlarının burada lisana getirilmesi en doğal konulardan birinin olduğunun altını çizdi.

Özellikle 2022 yılında elektrik fiyatlarına gelen fahiş artırımlar ile örneklemelerde bulunan Genel Müdür Polat, “2022 yılında sadece elektrik maliyetinde 9 ayda(Ocak-Eylül) yüzde 300’ün üzerinde bir artışın olması HATSU’nun elinde olan bir şey değil. Dolayısıyla bizde bunun feryadını dile getirmekten çekinmiyoruz. Sizlerden beklentimizi dile getirmeye çalışıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu