Haber

İKÇÜ META 01’in tasarım aşaması tamamlandı

İZMİR (İGFA) –Geçen yıl makine mühendisliği öğrencileri tarafından kurulan İKK-Racing, Riccardo’daki Melegari (PR) pistinde yapılacak yarışma öncesi 700.000 TL hibe sağlayan Meta Yıldız Bilişim Şirketleri Kümesi’nin ana sponsorluğuyla gücüne güç kattı. Paletti di Varano, Balocco, İtalya.

İKÇÜ-META 01 adını verdikleri araçla şampiyonaya katılacak grubu ziyaret eden Meta Yıldız Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Ocakcı, aracın üretiminde kullanılacak 115 beygir gücündeki motoru gençlere teslim etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, şirket Genel Müdürü Hakan Koçer ve Pazarlama Satın Alma Müdürü Çağatay Durak da katıldı. Formula Student CET (İtalya) için Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Doçent. Levent Aydın, Dr. Öğretim Üyesi Çağlar Uyulan, Dr. Öğretim Üyesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Şahin Güngör, Doç. Murat Esen’in danışmanlığında görev yapan İKÇÜ’lü Dr. gençler, tüm aşamaları geçerek Türkiye’yi en layık şekilde temsil etmek istediklerini vurguladı.

BİZİ EN FAZLA İTALYA’DA YETERİNCE TEMSİL EDECEKLER

Yönetim olarak gençlerden gelen tüm fikir ve projelerin önünü açtıklarını vurgulayan Rektör Yardımcısı Prof.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akbulut, “İdare olarak başta rektörümüz olmak üzere gençlerimizin her zaman yanındayız. Teknoloji ekiplerimizi desteklemek için özel bir proje türü geliştirdik. Onlardan gelen projelerin önünü açarak destek vermeye çalışıyoruz. İnşaat mühendisliği öğrencilerinden oluşan bir ekip, ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen Shake Strong Design Competition’da Türkiye’yi temsil ediyor. Her iki takımımız da TEKNOFEST’te finale kalmaya hak kazandı. IKC-Racing ekibimizin İtalya pistlerinde bizi en iyi şekilde temsil edeceğine eminim. Meta Yıldız Şirketler Kümesi’ne de teşekkürlerimizi sunarız. Kendileriyle başka projelerde ve TEKNOPARK girişimimizde bir araya gelmek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu