Haber

İsrail askerleri ve yerleşimciler Filistinlilere saldırdı

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 8 Filistinli plastik kaplı metal mermilerle, 2 Filistinli ise taşlarla yaralandı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, Batı Şeria’nın Nablus kentinin güneyindeki Kusra köyü yakınlarındaki Ras an-Nahl bölgesinde Filistinli çiftçiler Yahudi yerleşimciler tarafından saldırıya uğradı.

İsrail askerlerinin savunmasında bölge sakinlerinin Yahudi yerleşimcilerin saldırısını engellemeye çalışması üzerine çıkan olaylarda 6 Filistinli plastik kaplı metal mermilerle, 2 Filistinli ise taşla yaralandı.

Yaralıların durumlarının hafif olduğu ve tedavi altına alındığı belirtildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA, Kalkilya kentine bağlı Kafr Kaddum kasabasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada 2 Filistinlinin kauçuk kaplı metal mermilerle yaralandığını bildirdi.

Kafr Kaddum kasabasındaki Filistinliler, topraklarındaki Yahudi yerleşimlerine karşı haftalık protestolar düzenliyor.

Yaklaşık 700.000 Yahudi, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki yaklaşık 300 yasadışı ve yasa dışı yerleşim yerinde yaşıyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki Yahudi yerleşim birimleri uluslararası hukuka göre yasa dışı sayılıyor.

kuyucakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu