Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, internetten canlı yayınlanan programda konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası üzerine, “İYİ Parti olarak biz de bu davanın içindeyiz. Partimiz adına Bahadır Erdem katılacak. her şeyi takip et.” söz konusu.

Medyascope’un canlı yayınına katılan Akşener, Ruşen Çakır’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“Geçen 31 Mart yerel seçimleri muhalefet için büyük bir başarıydı. İktidarda yarattığı moral bozukluğu kadar siz muhalefet olarak bundan keyif almadınız.” Akşener değerlendirmeye cevaben, “Bunu yapmadık. Basiretli, sakin ve seçmeni fazla heyecanlandırmadan sahiplenen, merkezde millet milletin olduğu bir anlayışın ortaya çıktığını ispatladık” dedi. , başarı getirir.” söz konusu.

Akşener, bu başarı olmadan “altılı masa” kavramının olmayacağını kaydetti.

“Aday çıktıktan sonra arkasında kaya gibi duruyor”

Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayını 6 kişi seçecek” dediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Bu 6 kişi seçerse bir sakınca yok, hepimiz o masaya oturduk. Sayın Kılıçdaroğlu’nun o dönemde o adayın nasıl bir insan olacağına dair ortaya koyduğu bazı ilkeler var. Ben de onlara katılıyorum. İhtiyacımız var. aynı zamanda kazanmak için.Peki bu kişiyi kim kazanacak?Ortada ne olacağını belirlemenin de çok kolay yolları var.Bunlar ortada kararlaştırılıp yapılabilir.Ancak biz bugüne kadar sistemi getirmeye çalıştık. , bir çok komite kuruldu sonuç verdi tanıtım yaptı sistem çalışıyor bunun da ötesinde iş aday noktasına gelince adaydan hiç bahsetmedik ama ondan sonra ortaya o çıkacak o aday geldikten sonra çıkar, şu netlikle söyleyeyim, arkasında kaya gibi duracaktır.”

Akşener, 6’lı masanın başarılı olması ve bu seçimi kazanması için kendisini incitse de, kızdırsa da o masada bir şeyler söylemesi gerektiği sonucuna vardığını belirterek, “Biliyor musunuz, bu böyle. Buradaki samimiyeti anlamam için bir hak mı var? Ben hiçbir fedakarlık yapmadım ama feragat ettim. Nedir bu feragat? O masadaki siz dahil diğer kişilerin cumhurbaşkanı seçilme hakkı var. Başarabilir veya başarabilir veya başarısız, o başka bir şey, ben o haktan vazgeçtim ve 2021 Eylül’ünde televizyona çıktım, ‘Ben aday değilim’ dedim.

Meral Akşener, “Kazanacağız. 13’üncü Cumhurbaşkanı 6’lı masadan çıkacak. O zaman bir an önce parlamenter demokrasiye geçeceğiz. Bunun yol haritası şu anda çalışılıyor. Böyle bir durumda ofisi göreve geliriz” dedi. başbakanlık kendiliğinden ortaya çıkıyor. diğer arkadaşlarla rastgele bir pazarlık veya görüşme yapmadım. bu bir tez.” terimleri kullandı.

6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar iddiası

6 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla açılan davaya ilişkin soruya yanıt olarak davayı bizzat takip edeceğini belirten Akşener, “İYİ Parti olarak biz de bu davanın içindeyiz. Partimiz adına Bahadır Erdem katılacak, her şeyin takipçisi olacağız.” söz konusu.

Akşener, ilkokul öğretmenliği eğitimi aldığını belirterek, şunları söyledi:

“O öğretmen okullarında bize anne, baba, abla, teyze gibi çocuklar öğretildi. Ben öğretmen okulundayken 6 yaşındaki çocuğu ilkokula gönderemezsiniz. Evlendiriyorsunuz. Utanmadan bağ kurabiliyor o çocukla Bunu benim anlamam mümkün değil Şuna bak anne baba eş diyemem o adam cemaat mi tarikat mı vakıf mı dernek mi , bunların her biri sıkı takip edilmelidir, ne oldu, ne oldu.” Böyle bir şey olamaz. Bunu dini anlamda konuşmanın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bizim dinimizde de böyle bir şey yok.”

Akşener sözlerine, “Bu sapkınlık mutlaka cezalandırılmalı. O kadar verilmeli ki hukuk içinde buna bir daha teşvik edilmemeli. Çeşitli yerlerde çocuklara uzanan o eller kırılmalı.” değerlendirmesini yaptı.

İstanbul Sözleşmesi’nin kendilerini engelleyen bir hukuki altyapı olduğunu savunan Akşener, iktidara gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni imzalayacaklarını ifade etti.

“HDP ve YETELİ Parti, liderleri itibarı ile birbirlerine karşı en dürüst iki partidir”

Diyarbakır’a esnaf ziyaretine gidip gitmeyeceği sorusuna Akşener, burada da seçim kampanyası yürüteceklerini söyledi.

HDP üzerinden kendilerine sürekli soru sorulduğunu kaydeden Akşener, “İYİ Parti üzerinden HDP’ye de soruluyor mu bilmiyorum. Ancak HDP de İYİ Parti de birbirine en dürüst iki parti. kurumsal olarak, yöneticileri açısından. Davranış açısından birbirlerine karşı en dürüst tutum. İki taraf hareket ediyor.” söz konusu.

Akşener, AK Parti yöneticileri hakkında birçok şey söylediklerinde 20 milyonu aşkın seçmenin bundan rahatsız olmadığını, HDP yöneticilerinin tutum ve davranışlarını eleştirdiklerinde ise 6,5 milyon seçmenin zarar gördüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu