Haber

Kayseri’den kısa

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzeler bugün ücretsiz olarak ziyaret edilecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle belediyeye bağlı müzeler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Ortaokul öğrencisi Günaynur Oruç da kendilerine sunulan imkan için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek gezdikleri müzelerde çok şey öğrendiklerini ifade etti.

Şıh Mehmet Gazi Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Melahat Birinci, “Müzeler Haftası münasebetiyle öğrencilerimiz Kayserimizin değerlerini görsün istedik. Milli Mücadele Müzesi’ne geldik. Çocukların bu atmosferi yaşaması bir başka oluyor. Birçok hizmet, müzelerin halka tanıtımında Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri gördük.” sözünü kullandı.

Öte yandan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kırsal mahallelerde ortaokul öğrencilerine Kayseri kültürünü öğretmek için ücretsiz müze gezisi başlattı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden turizme destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Soğanlı Harabeleri Aydınlatma ve Turizm Potansiyelinin Arttırılması Güdümlü Projesi’ne eş finansman desteği sağlamıştır.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Meclis toplantısı, gündemdeki 104 maddenin görüşülmesi ve karara bağlanması için Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Uyum Daire Başkanlığı tarafından Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunulan Soğanlı Harabeleri Aydınlatma ve Turizm Potansiyelinin Artırılması Güdümlü Projesi’ne Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin dahil olması talebi gündeme geldi. proje kapsamında eş-finansman temeli sağlanmasına meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildi. ile kabul edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu