Haber

Kılıçdaroğlu gelmeden önce Kahta’daki provokasyondan görüntüler

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyaretine ilişkin provokasyonlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’daki mezarlık ziyareti ile Kahta ilçesine yapacağı ziyaret, Samsat ilçesindeki türbe ziyaretinde yaşanan gerginlik sonrası iptal edildi. AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı seçim koordinasyon merkezi önünde CHP’lilerin bulunduğu araçlara tekme atıldığı görüntüler bazı basın kuruluşlarına yansıdı.

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Osman Çetinkaya, olayların CHP’lilere yansıtıldığı gibi olmadığını görsellerle yalanladı.

Görüntülerde, Kemal Kılıçdaroğlu’nu selamlamak için mahalle girişine giderek zafer işareti yapan yaklaşık 80 kişilik grubun, aksi istikamette olmasına rağmen AK Parti’nin seçim koordinasyon merkezi önüne geldiği ve slogan atmak ve küfür etmek.

Bir başka görüntüde ise AK Parti’nin seçim uyum merkezi önüne gelen 5-6’lık araçlardaki kişiler ile partililer arasında tartışma çıktığı görülüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu gelmeden önce iki ayrı provokasyonla karşılaştıklarını kaydeden Osman Çetinkaya, “Kemal Kılıçdaroğlu gelmeden önce iki farklı provokasyonla karşılaştık. Millet İttifakı’nın miting alanından sağcı bir grup seçim uyumumuz istikametine yürüdü. Merkez, Küfür, Slogan Atarak Provokasyon Yaptı.İlk Provokasyonda Partililerimiz Çok Tedbirli Davranarak Önümüzden Geçmelerine İzin Verdi.Kırmak İçin Toplu Kavşaktan Geri Dönüp Seçim Uyum Merkezine Gelmek İstediler. pankartlarımız bunlar Kahtalı değil, dışarıdan gelen kişilerdi.

İkinci provokasyonda ise bir grup CHP’li araçlarıyla trafiğe kapalı alana girerek camlardan partililerimize küfürler yağdırmaya başladı. Bir araba çarpma olayı oldu. Partililerimiz her iki provokasyona da izin vermedi. CHP’li milletvekillerinin yaptığı paylaşımların tamamı palavradır ve tamamı gerçek dışıdır. Paylaştıkları sahneler öncesi paylaşmadılar. Ne Kahtalılar ne de Adıyamanlılar böyle insanlardır. Biz misafirperver insanlarız” dedi. – ADIYAMAN

hekimhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu