Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Perinaz Mahpeyker Yaman açıklaması: Mesajlarınızı bilseydim elbette gönderemezdim

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Perinaz Mahpeyker Yaman’ın genel başkan danışmanı olarak atanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, geçmişte hem kendisine hem de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Yaman hakkında, “O zamanlar araştırma yapmaya vaktim yoktu. Tabii bu mesajları bilseydim göndermezdim” dedi. onlara.”

DANIŞMANIN ATANDIĞI İSİMDEN ETKİLENEN AÇIKLAMALAR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ıslak imzasıyla ‘Kadın ve Aile Politikaları’ konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Danışman olarak Perinaz Mahpeyker Yaman atandı. 28 Mayıs seçimlerinde mağlup olan Kılıçdaroğlu, değişiklik tartışmalarının ardından parti yönetimini yeniden şekillendirdi ve danışmanlarının görevlerine son verdi.

“KILIÇDAROĞLU ÜLKEDEN İLK KAÇACAK OLACAK”

Öte yandan Perinaz Mahpeyker Yaman’ın geçtiğimiz yıllarda Kılıçdaroğlu’nu hedef alan bir paylaşımında, “Yarın bu ülkede bir iç savaş çıkarsa Kemal Kılıçdaroğlu ilk saldıranlardan biri olacaktır” dediği ortaya çıktı. ülkeden kaçmak.”

ATATÜRK’e de hakaret etti

Yaman’ın “İngiliz Atatürk, Amerikalılar İsmet’i daha çok seviyor” ifadelerini kullandığı paylaşımı CHP’lilerden de büyük tepki çekti.

CHP BAŞKANI GÖREVİ RED ETTİ AMA…

Tepkilerin ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Genel Başkanımız 4 Haziran itibarıyla tüm danışmanlarını görevden aldı. Bu tarihten sonra MYK’lı arkadaşlarımızın da belirttiği gibi medyada konuşulan isim danışman olarak atanmayacaktır. Kılıçdaroğlu, “dedi. Parti içinde kendisine karşı çatlak sesler yükseldi.

KILIÇDAROĞLU KONUYU İLK KEZ KONUŞTU

Konuyla ilgili HalkTV yazarı Fikret Bila’ya sessizliğini bozan Kılıçdaroğlu, “Sosyal medyada Atatürk’e ve size ağır ifadeler kullanan Perinaz Yaman’ı neden danışman olarak atadınız?” “O günlerin şartlarında araştırma yapmaya vaktim yoktu. Bu mesajları bilseydim elbette göndermezdim. Bir arkadaşım tavsiye etti. ‘AK Parti Kadın Kolları’nda çalışıyordu. hayatın gerçeği CHP’ye geçip CHP’de çalışmak istiyor.’ Bu ilere katkı sağlayacak bir isim önerildi dediler. O zamanlar bir gün bir ilde, ertesi gün diğer ilde çalışıyorum, oradan oraya koşuyorum, incelemeye vaktim olmuyordu. Danışmanları seçimden önce gidip orada çalışsınlar diye bölgelerinde nüfuz sahibi isimler arasından seçiyorduk. Seçimden sonra hepsi görevlerini tamamladılar. Kamu sektöründeki danışmanlarımız hariç” diye yanıtladı.

“ELEŞTİRİ NEZAKET SINIRLARINI AŞMAMALIDIR”

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti; “Şimdi çok ağır ve ölçüsüz eleştiriler yapıyorlar. Eleştirileri tabii ki memnuniyetle karşılıyorum. Ama nezaket hadlerini aşmamalı. Seçimi kazansaydık muhtemelen siyasetimizi sahneye koyamazlardı. zemin.”

cinehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu