Ekonomi

Memurlar birinci dereceden 3600 ek gösterge talebini Vedat Işıkhan’a iletti

Memur-Sen ÖnderAli Yalçın ve Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakan ile görüştü.

Memur-Sen, bugün Bakanlıkta gerçekleştirilen toplantıya ilişkin açıklama yaparak, Bakan Işıkhan’dan talep ettikleri konuları anlattı.

Toplantıda Memur-Sen, 1. Derece 3600 Ek Göstergeler çalışmasının başlatılmasını ve tez olarak hayata geçirilmesini istediğini belirtti.

Yapılan açıklamaya göre; 4688 sayılı Kanunun evrensel ilke ve normlara uygun hale getirilmesi, Harçlık Kanunu ve Gıda Yardımı Yönetmeliğinin günün kurallarına ve günün koşullarına uygun olarak güncellenmesi, Toplu Sözleşme kararlarının uygulanmasında yaşanan tereddütlerin giderilmesi ve ortaya çıkan sorunların çözülmesi Uygulamada Koruyucu Giysi Ekipmanlarının satın alınması gündemdedir. getirildi.

“1’inci Dereceye İlişkin 3600 Ek Gösterge çalışmasının başlatılmasını talep ettik”

Yalçın, taleplerine ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

5,3 milyon kamu görevlisi ve emekliyi ilgilendiren ve emekli maaşlarında önemli artış sağlayan ek göstergelere ilişkin çalışmanın yanı sıra ‘1. ‘3600 Ek Gösterge’ çalışmasının bir an önce başlatılmasını ve bir an önce TBMM’ye sunulmasını bekliyoruz.

“Çalışmalar devam edecek”

Açıklamada Bakan Işıkhan, kamu çalışanlarının talep ve beklentilerini önemsediklerini belirterek, gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi için yetkili sendika Memur-Sen ile diyalog sisteminin devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu