Haber

Niğde Halk Eğitim Merkezi’nde Dikiş Kursu Açıldı

Önce dikiş dikmeyi öğrendiler, şimdi kendi kıyafetlerini dikiyorlar

NİĞDE – Niğde Halk Eğitim Merkezi’nde açılan Dikiş Kursu’na katılan kursiyerler, öğrendikleri becerilerle kendi kıyafetlerini dikiyor.

Moda Tasarımı Teknoloji Öğretmeni Gülsüm Tekin, sosyalleşmek ve dikiş becerisi kazandırmak amacıyla Niğde Halk Eğitim Merkezi’nde açılan Dikiş Kursuna kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, kadınlara evde oturmamaları tavsiyesinde bulundu. Tekin; “Hanımlarımız sıfırdan başlıyor. Burada makineler, kalıplar, kesim ve kıyafet yapmayı öğretiyoruz. Çok mutlular. Artık birçok başvuruyu işleyebiliyoruz ve alabiliyoruz. Hanımlar diktiklerini keyifle giyiyorlar. Gelmelerini tavsiye ediyorum. Kimsenin yapamayacağını düşünmesi çok kolay, biz de çok yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda onlara da çok yardımcı oluyoruz. “Bu onlar için bir meslek ya da hobi olabilir. Sertifikalarımızı değerlendirip yüksek lisans belgesi başvurusunda bulunabilirler. Mesleki Eğitim Merkezine başvurabilirler. Evde oturmasınlar, gelsinler, sosyalleşsinler, bir şeyler başarabileceklerini görsünler, özgüven kazansınlar. Daha çok eğleneceklerini düşünüyorum” dedi.

Stajyer Elif Çelebi de şunları söyledi; “Buraya meraktan başladım, el işi yapmayı çok seviyorum o yüzden neden dikişe gitmeyeyim diye karar verdim. 4 ay önce başladık ve şu anda yaptıklarımızı giyecek seviyeye geldik. Çok keyifli bir deneyim, gitmedim.” Dikiş dikmeyi hiç bilmiyorum ama artık tüm arkadaşlarım gibi ben de ne dikiyorsam onu ​​giyiyorum ve giydikçe daha da çok keyif alıyorum. Başka bir şey giymek istemiyorum” dedi.

Stajyer Derya Çiftçibaşı ise artık hazır giyim almak istemediğini belirterek, “İlk başta hiç bilmediğim için yapamayacağımı düşündüm ama çok kolay. Hocalar çok yeterli, bize çok yardımcı oluyorlar, buradaki dostluk çok güzel. Yani herkese tavsiye ediyorum. Şu anda hiçbir şey almak istemiyorum.” “Açıkçası bunu dikebilir miyim diye bakıyorum. Şimdi dikiyoruz ve giyiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu