Haber

Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz’un davası devam ediyor

Oyuncu Ozan İnanç ve eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’un “basit yaralama” ve diğer suçlardan karşılıklı yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmayan müşteki-sanıkları avukatlar temsil etti.

Duruşmada, müşteki Bulutsuz’un 13 Haziran 2020’de darp edildiği iddiasıyla ilgili Adli Tıp Kurumu’nun soruşturma yürüttüğü ve raporun mahkemeye gönderildiği belirtildi.

Raporda, Bulutsuz’un olay nedeniyle yaygın yumuşak doku lezyonlarına sahip olduğu ve psikolojisinde anksiyete bozukluğu geliştiği belirtildi. Bu durumun kişinin hayatını tehlikeye atacak bir durum olmadığı ancak tıbbi müdahaleyle kolaylıkla giderilebileceği için yaralanmanın hafif sayılmaması gerektiği kaydedildi.

Raporda ayrıca şikayetçinin vücudunda herhangi bir kemik kırığı tespit edilmediği, yüzündeki izlerin kalıcı olmadığı bilgisi de yer aldı.

İfadesi alınan Deniz Bulutsuz’un avukatı Hakan Şimşek, raporun kasten yaralama suçunu doğruladığını ileri sürerek dosyanın görüş alınmak üzere savcılığa gönderilmesini istedi. Ozan Güven’in avukatı Gökçe Kılıç Gülseren rapora karşı savunma için süre istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, taraflara süre vererek duruşmayı 4 Haziran’a erteledi.

Olayın tarihi

Çift arasında kamuoyuna yansıyan “şiddet” olayıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Deniz Bulutsuz’un şikayeti üzerine Ozan Güven ve Ozan Güven’in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz hakkında soruşturma başlatıldı. .

Ozan Güven’in “hakaret, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak ve kasten yaralamak” suçundan 13 yıl 6 ay, Deniz Bulutsuz’un ise 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. “Basit yaralama” suçundan cezaevinde, İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tek davada birleştirildiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu