Haber

Refah Partisi milletvekili adaylarının seçiminde yeniden inceleyecek

Refah Partisi’ndeki milletvekillerinin aday listelerinin belirlenmesine yönelik çalışma kapsamında yüz yüze görüşmeler başladı.

Cumhur İttifakı ile ortak seçime girecek olan Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday listelerinin belirlenmesine yönelik çalışma kapsamında yüz yüze görüşmeler başladı. Parti Genel Merkezi’nde milletvekili adaylarıyla yüz yüze görüşmeler 3 Nisan’a kadar yoğun bir şekilde devam edecek.

Adaylar liyakat esasına göre değerlendirilecektir.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı ile hareket etme kararı alan Refah Partisi’nin aday adayı olmak için başvuran 2 bin 497 milletvekili adayı için hafta içi eğilim araştırmasının ardından 1 Nisan Cumartesi gününden itibaren yüz yüze görüşmeler başladı. Merkez Yürütme Kurulu ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 9 kurul, milletvekili adaylarını mülakatta inceleyecek ve adaylık liyakat esasına göre yapılacak.

Nihai kararı Genel Başkan Erbakan başkanlığındaki kurul verecek.

3 Nisan’a kadar devam edeceği belirtilen görüşmelerin ardından hazırlanacak raporlar Dr. tarafından hazırlanacak. Fatih Erbakan başkanlığındaki üst kurula iletilecek.

Öte yandan görüşmelerin ardından çalışmalarına başlaması beklenen üst kurulun kesin listeleri 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na sunması bekleniyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu