Ekonomi

SEC, Ripple sabit kripto para lansmanını engellemek için harekete geçti

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) dün Ripple davasında mahkemeye sunduğu cevap yazısının yankıları devam ediyor.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bir kısmı sansürlenmiş olarak kamuya açıklanan cevap yazısında SEC, Ripple’ın ana faaliyetinin kayıtsız olarak XRP satışı olduğunu yineledi. İddianamede ayrıca Ripple’ın yeni bir kripto para piyasaya sürmeye hazırlandığında olduğundan da bahsedildi.

Bu ifade, Ripple’ın geçtiğimiz ay duyurduğu dolar sabitli kripto para projesine atfedildi. SEC, piyasaya sürülmesi planlanan yeni kripto paranın da kayıtsız şekilde ihraç edileceği uyarısında bulunurken bu, düzenleyici kurumun projeyi engelleme çabası olarak yorumlandı. Ripple yönetimi ise henüz sabit kripto para biriminin lansman tarihi ve diğer detayları hakkında bilgi vermedi.

Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, konuyla ilgili açıklama yaparken SEC’nin mevcut baskılarını önemsemediğini söyledi. Alderoty, SEC’yi sert şekilde eleştirmeye devam ederken kurumun yasaları yanlış uyguladığını ve mahkemeyi aldatmaya çalıştığını iddia etti.

Diğer yandan SEC, Ripple haricinde kripto sektörüne yönelik baskısını artırarak devam ediyor. Son olarak kripto ticaret platformu RobinHood’a ihtarname gönderen SEC, daha önce de Uniswap ve Metamask’in geliştiricisi Consensys’e benzer bir ihtarname göndermişti. Bu şirketler arasında Consensys ise karşı atağa geçerek SEC’ye dava açtı.

SEC Başkanı Gary Gensler ise son olarak CNBC’ye verdiği röportajda kripto sektörünü daha sıkı bir düzenleyici çerçeveye alma planlarının devam ettiğini tekrarladı. Gensler, çoğu kripto para biriminin aslında menkul kıymet olduğunu, ancak yatırımcıların bu konuda eksik bilgilendirildiğini söyledi. SEC Başkanı, Ethereum’un menkul kıymet olarak görülüp görülmediği sorusunu ise cevapsız bıraktı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu