Haber

Şehit İsmail Ünal’ın cenazesi Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Kontratlı Er İsmail Ünal (21) için Ordu- Giresun Havalimanı’nda tören düzenlendi.

Şehit Ünal’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Van’dan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi.

Burada düzenlenen merasime, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ordu Valisi Tuncay Sonel, Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Hilmi Güler, Giresun Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Jandarma Bölge Kumandanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Ordu Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Ünal’ın naaşının, askerlerin omuzunda cenaze nakil aracına taşındığı merasimde, annesi Sema, asker beresi takan babası Fehmi Ünal ile kız kardeşlerinin asker selamı verdiği görüldü.

Anne Sema Ünal, burada gazetecilere şunları söyledi:

“Bir oğlum daha olsa feda olsun. Benim oğlum damatlık giydi de gitti. Bu acımasız ve hainler hiç sevinmesinler. Bu vatanı bekleyen binlerse İsmail var. Onlar benim evladım. Bir İsmail gitti, binlerce İsmail var. 3 tane kız kardeşi var. Allah izin verirse onlar da İsmail’in yolundan yürüyecek. Hiçbir zaman bayrak ve vatan aşkını kaybetmeyecekler. Ben oğlumu 21 yaşında Peygamber Efendimizin yanına damat olarak gönderiyorum. Bugün güzel bir gününde benim oğlum.”

Baba Fehmi Ünal da “Vatan sağ olsun. 10 tane daha oğlum olsa bu yolda 10 tanesini de veririm. Biz dimdik ayaktayız.” sözlerini kullandı.

Şehit Ünal’ın cenazesi, daha sonra Giresun’un Güce ilçesine bağlı Tevekli Mahallesi’ndeki baba meskenine götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu