Haber

Teknopark İstanbul sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi alanında uluslararası başarıya imza attı

Teknopark İstanbul Sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi alanındaki çalışmaları, Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı ve Özel Ekonomik Bölgeler Küresel İttifak Konferansı işbirliğiyle yürüttüğü proje kapsamında 400 aday arasından seçildi. Böylece Teknopark İstanbul, daha önce aldığı Uluslararası ARC Ödülü’nün ardından ikinci uluslararası başarısını elde etti.

Teknopark İstanbul uluslararası alanda kazandığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor. Teknopark İstanbulSürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi alanındaki çalışmaları, Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı ve Özel Ekonomik Bölgeler Küresel İttifak Konferansı işbirliğiyle yürüttüğü proje kapsamında 400 aday arasından seçildi.

Teknopark İstanbul Geçtiğimiz yıl Güney Kore’de düzenlenen 25. Asya Teknoparklar Birliği Konferansı’nda (ASPA) “İnovasyon Ekosistemleri ve Döngüsel Ekonomi” başlıklı sunumunda yer verdiği sürdürülebilirlik faaliyetleriyle ’50 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Model Bölgeleri (50 SDG) arasında yer almayı hedefliyor Model Bölgeler)’. Başardı.

MUHAMMED FATİH ÖZSOY: İSTANBUL’DA KÜRESEL BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYI HEYECANLIYIZ

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, Teknopark İstanbul mülkiyetinde gerçekleştirilecek 26. Asya Bilim Parkları Birliği (ASPA) Konferansı hazırlıklarını yaparken sürdürülebilirlik ve döngüsellikten bahsetti. ekonomi Kendi alanlarındaki bu başarıyı büyük bir mutlulukla karşıladıklarını söyledi. Özsoy, “13-15 Kasım tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenecek olan ASPA Konferansı hazırlıklarımızı heyecanla sürdürürken, büyük bir hassasiyetle yaklaştığımız sürdürülebilirlik sunumumuzun beğenilmesi bize büyük gurur verdi. İnanıyorum ki; Her başarının sorumluluğumuzu artırdığının bilincindeyiz.Bu sorumluluk bilinciyle ASPA, Türkiye’nin derin teknoloji merkezi Teknopark İstanbul, “Konferansa ev sahipliği yapacağız. Yeni işbirlikleri ve anlaşmalarla güçlü konumumuzu pekiştireceğiz” dedi.

İKİNCİ ULUSLARARASI BAŞARI

Teknopark İstanbul’un “Türkiye’nin En Büyük Milli Takımıyız” ana temasıyla hazırladığı faaliyet raporu, bu yıl 37.’si düzenlenen Uluslararası ARC Ödülleri’nde ikisi altın olmak üzere dört ödül kazandı. 26. ASPA Konferansı bu yıl “Asya Bilim ve Teknoloji Parklarının İpek Yolu Modelinde Birleştirilmesi” temasıyla düzenlenecek. Teknopark İstanbul’un da üyesi olduğu Asya Teknoparklar Birliği, Türkiye’deki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve İleri Teknoloji Sanayi Bölgeleri arasında işbirliği ve teknoloji transferinin geliştirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi, ortak eğitim ve akademik programlar ile iş etkinlikleri düzenlenmesi gibi faaliyetler yürütmektedir. Asya bölgesi.

Kaynak: ANKA / Teknoloji

haberbahsili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu