Teknoloji

WhatsApp ve Instagram’a Yapay Zeka Araçları Geliyor

OpenAI’nin AI sohbet robotu ChatGPT teknoloji tarihinde yeni bir sayfa açacak kadar etki yaratmayı başarmıştır. Artık birçok uygulama ve platforma entegre edilerek kullanıcıların hizmetine sunulan chat bot’un ardından diğer teknoloji devleri de hızlı hareket eden treni kaçırmamak için kolları sıvadı.

Google, yıllardır geliştirmekte olduğu Bard’ı piyasaya sürerken Meta, bilimsel çalışmalar için kendi dil modeli olan LLaMA’yı piyasaya sürdü. Meta, dil modelinin herkese açıklanmamasının nedenini kısaca ‘önlem almak’ olarak belirtse de günümüzde artık Mark Zuckerberg’denSadece chatbot hakkında değil, genel olarak üretken yapay zeka hakkında da değerli bir açıklama ortaya çıktı.

Instagram, Facebook, Messenger ve WhatsApp’a gelen yapay zeka araçları

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yatırımcı toplantısında Meta’nın yapay zeka botlarını milyarlarca insana sunacağını duyurdu. bunu bir fırsat olarak gör paylaştı. Üstelik bu botların tüm Meta uygulama ve platformlarında yer alacağını açıkladı:

“WhatsApp ve Messenger’daki sohbet deneyimleri, Facebook ve Instagram’daki gönderiler ve reklamlar için görsel oluşturma araçları ve zamanla video ve çok modlu deneyimler.Araştırıyoruz.”

Ayrıca Metaverse’de yapay zeka potansiyeli olduğunu söyledi:

“Bu araçların sıradan insanlardan yaratıcılara ve işletmelere kadar herkes için değerli olmasını bekliyorum. Bu deneyimi tamamladığımızda iş mesajlaşması ve müşteri takviyesi içinYapay zeka temsilcilerinden yoğun ilgi bekliyorum.

Zamanla bu, insanların daha kolay avatarlar, nesneler, dünyalar ve hepsini birbirine bağlamak için kod oluşturabilecekleri metaverse üzerindeki çalışmalarımızı genişletecek.”

Zuckerberg şimdi bu araçları uygulamalara yerleştiriyor. nasıl ve ne zaman entegre edileceği konusundatelaffuz yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu