Haber

Yusuf Ziya Gümüşel’in avukatı, AK Parti belediye meclis üyesi

İstanbul’da 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı ve ‘evlenmesi’ ile ilgili davada bugün karar bekleniyor. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşma saat 09.30’da başlayacak.

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’nin 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah kıyması hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, önceki duruşmalarda Gümüşel’in avukatlığını da yapan Bulut Müslüm Gezer’in Sultanbeyli Belediyesi AK Parti meclis üyesi olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Gezer, 2018 yılında AK Parti’den Van Milletvekili adayı oldu ancak aday gösterilmedi.

İddianamede Kadir Willel için ‘çocuğa yönelik cinsel istismar’ ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından 30 yıldan, baba Yusuf Ziya Gümüşel için 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. ve anne Fatima Gümüşel ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’dan tutuklandı.

30 Ocak’ta görülen ilk duruşmada mahkeme yayın yasağı ve kapatma kararı verdi. 27 Şubat’ta görülen ikinci duruşmada Cumhuriyet Savcısı, vakıfla ilgili mütalaasını açıklayarak sanıkların cezalandırılmasını istedi. (HABER MERKEZİ)

erenlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu