Haber

Bayraklı’da can dostları için ‘bir tas su’ kampanyası

Bayraklı Belediyesi, havaların çok sıcak olması nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmadı. ‘Sevgili Dostlarımıza Bir Kap Su’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede farklı noktalara mama ve su bırakıyor. Parklara su kapları da konuyor.

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü aşırı sıcaklardan dolayı zor günler geçiren can dostlarını yalnız bırakmıyor. “Bir Bardak Su Can Dostlarımıza” kampanyasını başlatan ekipler, bir yandan sokak hayvanlarının yoğun olduğu park ve alanlara su ve mama bırakırken, diğer yandan da vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet etti. Kampanya ile sokak hayvanları konusunda farkındalık yaratmak isteyen gruplar, vatandaşların uygun noktalara koyabilecekleri su dolu bir kap sokak hayvanlarının yaşamı için hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Parklarda bulunan mama ve su kaplarının montajının da devam ettiği belirtildi.

 

Can dostlarımızı unutmayalım

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sıcak havalarda yiyecek ve su bulmakta zorluk çeken can dostlarımızın yaşam koşullarına uyum sağlamak için çalışıyoruz. Burada vatandaşlarımızın duyarlılığı da büyük önem taşıyor. Özellikle yaz aylarında hayatı paylaştığımız can dostlarımıza toplum olarak destek olmalı ve sahip çıkmalıyız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu