Haber

Cezayir, Avrupa’ya elektrik ihraç etmek için hazırlıklarını sürdürüyor

Cezayir Enerji Bakanı Muhammed Arkab, ülkesinin Avrupa’ya deniz yoluyla elektrik enerjisi ihraç etmek için hazırlıklarını ve çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Cezayir resmi haber ajansı APS’nin haberine göre Enerji Bakanı Arkab, Cezayir’in doğusundaki El-Bay vilayetinde doğalgazla çalışan bir mobil elektrik santralinin açılış törenine katıldı.

Arkab, burada yaptığı açıklamada, “Cezayir, 25 bin megavat ile elektrik üretiminde önemli bir odak haline geldi. Bu da Cezayir’i elektrik üretiminde Akdeniz havzasının önde gelen ülkelerinden biri haline getirdi.” söz konusu.

Cezayir’in yakın gelecekte doğal gaz ve güneş santralleri ile elektrik üretimini artıracağına ve bu temiz enerjiyi Avrupa’ya ulaştırmak için çalışmalarına hız vereceğine işaret eden Arkab, “Cezayir şu anda bu süreci gerçekleştirmek için hazırlık, çalışma ve diğer bazı süreçleri yapıyor. Avrupalı ​​ortaklarıyla başarılı, koşuyor.” ifadelerini kullandı.

Arkab, Cezayir’in Akdeniz’de doğal gaz arama faaliyetleri yürüttüğüne de vurgu yaparak, “Milli petrol ve doğal gaz şirketi Sonatrach, Cezayir karasularında Akdeniz havzasında doğal gaz arama faaliyetleri yürütüyor. Sonatrach bu çalışmaları koordinasyon içinde yürütüyor. geliştirme programı kapsamında yabancı ortaklarla buluşuyor.” dedi.

Nijerya doğal gazının Avrupa’ya taşınması çalışmalarına da değinen Arkab, Nijerya-Nijer-Cezayir doğal gaz boru hattı sınırının tamamlanmasında değerli bir adım atıldığını bildirdi.

Söz konusu boru sınırının Afrika ülkelerinin ortasında güç alanında iş birliği için değerli bir yapı taşı olduğuna dikkat çeken Arkab, ortada kopan 4 bin kilometrelik boru hattından sadece 1 bin 800 kilometre kaldığını kaydetti. üç ülkeden.

merzifon-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu