Ekonomi

Comfort Systems USA, Summit Industrial’ı satın almayı tamamladı

HOUSTON – Comfort Systems USA, Inc., ticari ve endüstriyel HVAC ve elektrik taahhüt hizmetlerinde ulusal bir liderdir. (NYSE: FIX), Houston merkezli özel endüstriyel mekanik yüklenicisi olan Summit Industrial Construction, LLC’yi satın alma işlemini resmi olarak tamamladı.

Summit Industrial Construction, yüksek teknoloji, enerji ve endüstriyel segmentlerdeki mühendislik, tasarım desteği ve doğrudan kiralama inşaat hizmetleriyle tanınmaktadır. Şirketin uzmanlığı, proses boruları, ekipman kurulumu ve özel beton işleri de dahil olmak üzere modüler ve saha bazlı inşaatı içermektedir.

İşlemin Comfort Systems USA için 375 milyon dolar ortası ila 400 milyon dolar aralığında yıllık gelir artışı yaratması bekleniyor; faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazancın (FAVÖK) ise 35 milyon dolar ila 40 milyon dolar ortasında olması bekleniyor. menzil. Ancak, amortisman giderleri nedeniyle, satın almanın hisse başına kazanç üzerindeki etkisinin 2024 ve 2025’te nötr ila hafif artışlı olacağı tahmin ediliyor.

Comfort Systems USA CEO’su Brian Lane, “Modüler ve diğer karmaşık mekanik hizmetlerin son derece yetenekli bir sağlayıcısı olan Summit’i satın alma anlaşmamızın tamamlandığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Kendisi aynı zamanda Summit’in liderliğini ve işgücünü memnuniyetle karşıladı ve onların Comfort Systems USA ağı içerisinde devam eden yenilik ve büyümelerine olan inancını dile getirdi.

Comfort Systems USA, ülke çapında 131 şehirde 172 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Summit’in satın alınması, şirketin yeteneklerini ve pazar erişimini genişletmek için stratejik bir atılım olarak görülüyor.

Bu haber Comfort Systems USA, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Comfort Systems USA, Inc. (NYSE:FIX), Summit Industrial Construction’ı faaliyetlerine entegre ediyor; yatırımcılar ve sektör gözlemcileri şirketin performans ölçümlerini dikkatle izliyor. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Comfort Systems USA’nın piyasa değeri 8 milyar $’dır ve 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki ay için ayarlandığında Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 27,17 ile işlem görmektedir. Bu değerleme Bu, şirketin aynı dönemde %28,02’lik güçlü bir gelir artışı göstermesiyle gerçekleşti.

Şirketin hisseleri önemli bir fiyat artışıyla iyi bir performans sergiliyor ve şu anda 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın olan zirve değerinin %97,87’sinde işlem görüyor. Bu yükseliş trendi, %79,27’lik güçlü bir yıllık fiyat toplam getirisi ile destekleniyor; bu da yatırımcı güvenini ve son satın alımı da dahil olmak üzere Comfort Systems USA’nın stratejik hamlelerini çevreleyen olumlu piyasa duyarlılığını gösteriyor.

InvestingPro Tips ayrıca Comfort Systems USA’nın üst üste 11 yıl boyunca temettülerini artırdığını ve 19 yıllık tutarlı temettü ödeme geçmişine sahip olduğunu vurguluyor. Analistler ayrıca önümüzdeki döneme ilişkin kârlarını yukarı yönlü revize ederek şirketin kârlılığına ilişkin olumlu bir görünüm ortaya koydu. Daha derin finansal analiz ve ek bilgilerle ilgilenenler için InvestingPro, abonelerine 15 ipucu daha dahil olmak üzere bir dizi ipucu sunuyor.

Bu bilgilerden yararlanmak isteyen yatırımcılar için InvestingPro, aboneliklerde %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indirimi sunuyor. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu