Ekonomi

Educational Development Corporation Tulsa kompleksini 37.75 milyon dolara satacak

TULSA, Oklahoma – Çocuk kitapları yayıncısı Educational Development Corporation (NASDAQ: EDUC), Tulsa’daki merkezini ve dağıtım deposunu 37,75 milyon dolara satmak üzere Blue Ledge Group ile bir Niyet Mektubu (LOI) imzaladı. Bugün duyurulan işlem, 5400-5402 South 122nd East Avenue, Tulsa, Oklahoma adresindeki Hilti Kompleksini kapsıyor.

Üzerinde 6 Mart 2024 tarihinde anlaşmaya varılan satış, Şirket’in Kredi Sözleşmesi kapsamında ödenmemiş Vadeli Kredilerini ve Döner Kredisini kapatmasına olanak tanıyacak olan mülkün değer kazanmış değerinden yararlanma stratejisinin bir parçasıdır. Satıştan elde edilen gelirin, borçlanma maliyetlerini azaltarak ve aylık ipotek ödemelerini ortadan kaldırarak Şirketin mali sağlığını iyileştirmesi bekleniyor.

Educational Development Corporation Başkanı ve CEO’su Craig White’a göre satış, hissedar değerini artıracak ve işletme sermayesi borçlanmalarının sınırlanmasına yol açacak. Şirket, önümüzdeki yıllarda fazla envanteri nakde dönüştürürken güçlü nakit akışları beklemektedir.

Hilti Kompleksi, 34 dönümlük bir arazi üzerinde 402.000 fit kare kiralanabilir alana sahip birden fazla binadan oluşmaktadır. Üçüncü taraf bir kiracı, 15 yıllık bir kira sözleşmesi kapsamında yaklaşık 183.800 fit karelik bir alanı işgal etmekte ve Educational Development Corporation geri kalanını işgal etmektedir. Hilti Kompleksi’nin bitişiğindeki yaklaşık 16,75 dönümlük fazla arazi parseli EDC’nin mülkiyetinde kalacaktır.

LOI şartları uyarınca, Blue Ledge Group’un 6 Mart’tan itibaren durum tespitini tamamlamak için 30 günü var ve Satın Alma Anlaşmasının kapanışı bu süreden 45 gün sonra yapılacak ve finansman amacıyla 15 gün daha uzatılabilecek. EDC, kompleksin kendisine ait kısmı için 10 yıl süreyle, başlangıçta metrekare başına 8.72 dolar kira bedeli ve altıncı yıldan itibaren yıllık %2 eskalasyonla Üçlü-Net Kira Sözleşmesi imzalayacak.

Çocuk kitapları yayıncısı olarak kurulan Educational Development Corporation, Kane Miller Books’un sahibi ve yayıncısı olması ve Learning Wrap-Ups ve SmartLab Toys aracılığıyla eğitim ürünleri üretmesiyle tanınıyor. Şirket aynı zamanda Usborne Publishing Limited çocuk kitaplarının ABD’deki tek çok düzeyli pazarlama distribütörüdür.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve Şirket’in stratejik varlık yönetimi yoluyla mali durumunu iyileştirme planlarını yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu