Ekonomi

Hepsiburada Efsanesi Kasım Ayında 15 Milyon Ürün Sattı

Hepsiburada platformu üzerinden satış yapan işletmeler, Efsane Kasım ayının ilk 11 gününde yaklaşık 15 milyon ürünü müşterileriyle buluşturdu. En büyük satış artışı moda, ev ürünleri ve aksesuar kategorilerinde yaşandı. Vadeli ve taksitli ödemelere ilgi büyük oldu.

Hepsiburada, Legend Kasım ayının ilk 11 gününe ilişkin bilgi ve istatistikleri açıkladı. Platform, 1-11 Kasım tarihleri ​​arasında 250 milyon ziyaret alırken, 11 Kasım Cumartesi günü yaklaşık 2 milyar TL satış gerçekleştirerek müşterilerine sadece bir günde 700 milyon TL fayda sağladı.

Kullanıcılar platformda özellikle moda, ayakkabı ve çanta, ev-yaşam, kozmetik ve aksesuar kategorilerinde yaklaşık 15 milyon ürün sipariş etti. Üç büyük il dışında en çok satış yapılan iller Antalya, Konya ve Adana olurken, en çok alışveriş yapılan iller ise Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu. Bu illerdeki kullanıcılar özellikle sweatshirt, çorap, tişört ve cilt bakım ürünlerini tercih etti.

Vadeli ve taksitli ödemelere yoğun ilgi

Hepsiburada’nın “Hemen Al Şubat’ta Taksitli Öde” kampanyasına müşteriler yoğun ilgi gösterdi. 1-11 Kasım tarihleri ​​arasında yaklaşık 200 bin müşteri “Hepsiburada Limit”e başvururken, toplam siparişlerin yaklaşık yüzde 80’i taksitli, yüzde 30’u ise erteleme avantajıyla gerçekleşti.

Moda ve aksesuarlar ön planda

Efsanevi kasım ayında özellikle kışlık ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen müşterilerin en çok ilgi gösterdiği kategorilerden biri de moda oldu. Şıklığını aksesuarlarla tamamlamak isteyen kullanıcılar, Efsanevi 11 Kasım indirimlerinde çoğunlukla gözlük ve saat satın aldı.

Züccaciye alışverişlerinde tavalar ilgi görürken, kozmetikte yerli markalar ilgi gördü.

Evlerine alışveriş yapanlar çoğunlukla tava, bardak ve yastık satın alırken, kozmetikte ise yerli markalar tercih edildi.

Teknolojik ürünlere ve küçük ev aletlerine talep arttı

Temel tüketim ve gıda kategorisinde kağıt ürünleri, temizlik malzemeleri ve bebek bezleri gibi temel ihtiyaç ürünleri yoğun talep gördü. Aynı zamanda küçük ev aletleri arasında fritöz, saç kesme makinesi ve blender öne çıkarken, cep telefonları ve taşınabilir bilgisayarlar da bu dönemde müşterilerin en çok tercih ettiği diğer ürünler arasında yer aldı.

Efsanevi Kasım kampanyaları, Efsanevi Premium Günler ve Efsanevi Cuma kampanyalarıyla Kasım ayı sonuna kadar devam edecek. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu