Haber

İsrail’in tonlarca bombayla hedef aldığı mülteci kampından görüntüler dehşete düşürdü

İsrail‘ile ilgili GazzeTürkiye’de Cibaliye Mülteci Kampı’na düzenlenen saldırıda en az 100 kişi hayatını kaybederken, bölgeden gelen görüntüler katliamın boyutunu ortaya çıkardı.

CIBALİYE MÜLTECİ KAMPINA HAVA SALDIRISI

Gazze25 gün boyunca dünyanın gözü önünde katliam yapan İsrail , bir kez daha sivilleri hedef aldı. İsrail ordusu Gazze Kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı’nı vurdu. Kanlı saldırıda en az 100 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

GÖRÜNTÜLER KATLİAMIN BOYUTUNU ORTAYA ÇIKTI

Bölgeden gelen fotoğraflar katliamın boyutunu ortaya çıkardı. Manzara, mülteci kampında neredeyse hiç sağlam bina kalmadığını ve hepsinin yıkılıp yerle bir edildiğini gösteriyordu. Görüntülerde, saldırıda hayatını kaybeden çok sayıda kişinin cansız bedenlerinin kefenlenerek yan yana sıralandığı anlar kaydedildi.

“6 TON BOMBA İLE SALDIRDILAR”

Gazze İlk açıklama İçişleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık kampa çok sayıda bomba atıldığını söyledi. Cibaliye Sivil Savunma Müdürü yaptığı açıklamada, “Bu binalarda yüzlerce vatandaş yaşıyor. Cibaliye tamamen yerle bir oldu, her biri 1 ton ağırlığında 6 bombayla saldırdılar. Bu, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki son katliamıdır.”

İşte bölgeden fotoğraflar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu