Ekonomi

Steel Dynamics ilk çeyrek kazançlarının artacağını tahmin ediyor

FORT WAYNE, Ind. – Büyük bir Amerikan çelik üreticisi ve metal geri dönüşümcüsü olan Steel Dynamics, Inc. (NASDAQ:STLD), 2024 yılı ilk çeyrek kazançlarında bir artış öngördü. Şirket, 2023’ün dördüncü çeyreğinde rapor edilen seyreltilmiş hisse başına 2,61 $’dan bir artışla seyreltilmiş hisse başına 3,51 $ ila 3,55 $ aralığında, ancak geçen yılın aynı çeyreğindeki seyreltilmiş hisse başına 3,70 $’ın biraz altında bir kazanç bekliyor.

İyileşen beklentiler, şirketin çelik operasyonlarındaki, özellikle de Sinton Texas Yassı Rulo Bölümünü içeren yassı haddelenmiş çelik segmentindeki daha güçlü performansa bağlanıyor. Steel Dynamics, otomotiv, konut dışı inşaat, enerji ve sanayi sektörleri tarafından yönlendirilen talep ile artan sevkiyatları ve kazançları vurguladı.

Buna ek olarak, şirketin metal geri dönüşüm operasyonlarının, önemli ölçüde daha iyi ürün fiyatlandırması ve hem demir hem de demir dışı malzemelerin artan hacimleri nedeniyle bir önceki çeyreğe göre daha yüksek kazanç bildirmesi bekleniyor.

Steel Dynamics’in çelik üretim operasyonları tarihsel olarak güçlü kazançlar sağlamaya hazırlanırken, mevsimsel sevkiyat düşüşleri ve azalan fiyatlandırma ve artan çelik girdi maliyetlerinin neden olduğu daralan metal farkı nedeniyle dördüncü çeyreğin bir önceki çeyreğe göre daha düşük olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, konut dışı inşaat sektörü, 2024’ün üçüncü çeyreğine kadar uzanan sağlam bir çelik kiriş ve güverte sipariş birikimi ile desteklenerek güçlü kalmaya devam etmektedir.

Kazanç görünümüne ve nakit üretimine olan güvenini yansıtan Steel Dynamics, 11 Mart 2024 tarihine kadar 279 milyon dolar veya adi hisse senetlerinin yüzde 1,4’ünü geri satın aldı. Yönetim kurulu ayrıca ilk çeyrek nakit temettüsünü yüzde sekiz artırarak adi hisse başına 0.46 dolara yükseltti.

Şirketin ilk çeyrek kazançları 23 Nisan 2024 tarihinde piyasa kapandıktan sonra kamuya açıklanacak ve ertesi gün Doğu Yaz Saati ile saat 11:00’de bir konferans görüşmesi yapılacak.

Steel Dynamics, çeşitli ürün portföyü ve Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’daki operasyonlarıyla Kuzey Amerika’daki en büyük çelik üreticilerinden ve metal geri dönüşümcülerinden biri olarak tanınmaktadır.

Bu makale, gerçek sonuçların öngörülenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek risk ve belirsizliklere tabi ileriye dönük ifadeler içeren bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu