Haber

İzmir’de cinsel istismar ve silahla yaralama sanığı eski çiftin yargılanmasına devam edildi

İzmir’de iki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanık ve onu silahla yaralayan eski karısının yargılanmasına devam edildi.

İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu müşteki-sanık baba S.E. (43) ve müşteki-sanık anne A.D. (37) ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme lideri, anne A.D’nin kızının üzerine yerleştirdiğini öne sürdüğü kayıt cihazındaki seslerin kime ait olduğunun tespiti için Adli Tıp Kurumu Adli Bilişim İhtisas Dairesinin yaptığı çalışmanın henüz tamamlanmadığını belirtti.

Söz verilen tutuklu sanık S.E, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek A.D’nin kendisi açık cezaevindeyken gebe kaldığını ve çocuğu aldırdığını tez etti.

Müşteki-sanık anne A.D. ise “Ben namusum ve onurum için yaşıyorum. Gereken her türlü testi de yaptırırım. Çocuğu şiddet gördüğüm için aldırdım.” dedi.

Mahkeme heyeti, S.E’nin tutukluluğunun devamına karar verip, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 9 Şubat 2023’e erteledi.

Olay

İzmir’in Konak ilçesinde ikamet eden A.D, 7 Eylül 2021’de eski eşi S.E’yi tabancayla vurarak yaralamış, tutuklanan bayan, eski eşini iki kızına cinsel istismarda bulunduğu için yaraladığını ileri sürerek kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Hastanedeki tedavisinin akabinde gözaltına alınan S.E. de tutuklanmıştı.

Yürütülen soruşturma kapsamında S.E. hakkında “zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, bayan hakkında ise “boşandığı eşi kasten öldürmeye teşebbüs” hatalarından dava açılmış, iki dava birleştirilmişti. Evvelki duruşmalarda anne A.D, “konutu terk etmeme” kaidesiyle tahliye edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu