Yaşam

Umudun simgesi mavi balonlar gökyüzüne uçtu

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün takviyesiyle Dünya Diyabet Günü kapsamında aktiflik düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün takviyesiyle 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet farkındalığı artırmak için aktiflik düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Morfoloji Polikliniği’nde gerçekleşen aktiflikte aileler ve çocuklara moral ve motivasyon verildi. Fotoğraf, boyama, çanta boyama ve yüz boyama üzere faaliyetlerden oluşan aktiflikte çocuklar doyasıya eğlendi. Aktiflik sonunda çocuklar gökyüzüne diyabetin ve umudun simgesi mavi balon uçurdu. Programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lideri Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ile Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet grubu de katıldı.

EĞLENCELİ ATLETİZM VE PALYAÇO

Halk ortasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabete ilgili toplumu bilgilendirmek ve düzgün bir bakımın sağlanması ile olağan bir ömür sürmenin mümkün olduğunu duyurabilmek maksadıyla çocuklar ve aileler Kocaeli Üniversitesi’nde gerçekleşen aktiflikte bir ortaya geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğlenceli etkinliklerle çocuklar keyifli anlar yaşadı. Palyaço ile eğlenen çocuklar, eğlenceli atletizm parkurunda ise hoş vakit geçirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu