Ekonomi

So-Young ilk çeyrek gelir tahminlerini aştı, ikinci çeyrekte düşüş bekliyor

PEKİN – Çin’de medikal estetik sektörünün önde gelen çevrimiçi sosyal platformu So-Young International Inc. (NASDAQ: SY), gelir beklentilerini aşan ancak ikinci çeyrek için düşüş öngören ilk çeyrek kazançlarını bildirdi.

Şirket, geçen yılın aynı dönemindeki 310,1 milyon RMB’ye kıyasla %2,6’lık bir artışla ve 300,41 milyon RMB’lik konsensüs tahmininin üzerinde, 318,3 milyon RMB (44,1 milyon $) ilk çeyrek geliri açıkladı.

Şirketin ilk çeyrekteki düzeltilmiş net geliri 4,1 milyon RMB (0,6 milyon $) olarak gerçekleşti ve bir önceki yılın ilk çeyreğindeki 2,8 milyon RMB’lik GAAP dışı net zarardan bir dönüşe işaret etti. Bu iyileşme temel olarak tıbbi ürün ve bakım hizmetleri satışlarındaki yıllık %23,3’lük artıştan kaynaklandı.

İlk çeyrekteki olumlu performansa rağmen So-Young, 2024’ün ikinci çeyreği için gelirde bir düşüş öngörüyor ve bunun 380 milyon RMB (52,6 milyon $) ile 400 milyon RMB (55,4 milyon $) arasında olacağını tahmin ediyor. Bu tahmin, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %7,8 ila %2,9 arasında bir düşüşe işaret ediyor.

Şirketin CEO’su Xing Jin, ilk çeyrekteki başarıyı işlerinin esnekliğine ve uyarlanabilirliğine bağlarken, büyümenin esas olarak tıbbi ürün ve bakım hizmetleri satışlarından kaynaklandığını belirtti. Ayrıca şirketin model klinik ağının ve tedarik zinciri işinin genişletilmesi gibi gelecekteki büyümeyi sağlayacak işlerin geliştirilmesinde kaydettiği ilerlemenin de altını çizdi.

So-Young’un CFO’su Hui Zhao, gelir artışına giderek daha fazla katkıda bulunan tıbbi ürün satışları ve bakım hizmetleri işinde kaydedilen sağlam ilerlemeyi vurguladı. Zhao ayrıca, şirketin kâr hanesinin sürdürülebilir bir şekilde genişlemesini desteklemek için disiplinli maliyet kontrollerine olan bağlılığına da dikkat çekti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu